AGENDA VI EDYCJI

16:30

Rejestracja uczestników

17:00

Otwarcie konferencji

17:15

Prelekcja Kuba Nagórski

Temat: „W startupie można budować zasięg nie wydając pieniędzy - tylko jak?”

Podczas prelekcji uczestnicy dowiedzą się, jak wykorzystać atrakcyjność swojego startupu i swojej marki osobistej do praktycznie bezkosztowego generowania zasięgów. Zrozumieją, że działania w social media i tzw. erned media potrafią przynieść zdecydowanie lepszy efekt niż kampanie płatne, a ambasador marki jest cenniejszy niż najlepszy nośnik reklamowy.

17:45

Warsztaty GreenHat Innovation.

Temat: „Future-proof your start up, czyli jak zaprojektować wartość dla klienta przyszłości”

Każda organizacja dąży do sukcesu. Zdolność do nawigowania i zrozumienia trendów jest tym, co wyróżnia organizacje odnoszące sukces na rynku. Nie tylko wiedzą, jak zidentyfikować trendy, które mogą zmienić ich przyszłość, ale też mają świadomość, które z nich wybrać, by eksperymentować z unikatową wartością dla klienta. Dziś to klient jest Twoim inwestorem. Kluczowe jest zatem zrozumienie jego obecnych i przyszłych potrzeb. Jak zdefiniować, czego naprawdę będą potrzebować klienci i jak znaleźć sposób na dostarczenie im wartości? Podczas warsztatów uczestnicy będą mogli poradzić sobie z tym pytaniem.

19:00

Prezentacja raportu Startup Poland Jakub Zachnik

Podczas prezentacji opowiem o największym badaniu startupów w Polsce przeprowadzonym przez think tank Startup Poland. Już po raz 4 publikujemy taki raport. W tym roku sprawdzamy m.in jak wygląda polska mapa startupowych specjalizacji oraz kim są polscy founderzy. Jak zarabiają i jak się finansują? Które branże notują najszybsze wzrosty przychodów? I wiele innych.  Podczas spotkania opowiem o misji i kompetencjach Startup Poland.

19:15

Akcelerator Przedsiębiorczości Akademickiej Santander Universidades

19:30

WYDARZENIA RÓWNOLEGŁE

 • Indywidualne sesje z mentorami

 • „ Action learning in English” warsztaty Team Coachingowe w j. angielskim (Kamila Sobel)
  *Wymagana odrębna rejestracja. Zapisz się tutaj

 • Networking w nieformalnej atmosferze

  będą napoje i poczęstunek, nie zapomnij o wizytówkach, pokaż siebie i swój startup, poznaj ciekawych ludzi!

  (Jako pierwsi przedstawiciele Appvinio opowiedzą Wam o tym jak rozwijać startup informatyczny! )

  ZOSTAŃCIE Z NAMI DO SAMEGO KOŃCA!!!


21:00

Zakończenie konferencji

PRELEGENCI VI EDYCJI

Kuba Nagórski

Kuba Nagórski

CEO w grupie Spin Digital (www.spindigital.pro). Specjalista od marketingu zintegrowanego, miłośnik social media. Business Partner w Abyss Glass, start-upie rozwijającym technologię smart mirrors. Tworzył kampanie marketingowe dla podmiotów o różnym zasięgu – od małych firm regionalnych, przez samorządy po międzynarodowe korporacje.Współpracuje z uczelniami wyższymi jako wykładowca studiów podyplomowych z zakresu marketingu, nowych mediów, personal brandingu. Regularnie występuje jako prelegent na eventach i konferencjach związanych z marketingiem i mediami społecznościowym. Publikuje i komentuje w mediach branżowych (m.in. Brief, Nowy Marketing, Wirtualne Media, Press), lokalnych i regionalnych. Współtworzył śląskie społeczności: Czwartki Social Media, Instagramers Silesia oraz lokalny newsletter branżowy Social Silesia. Trzykrotnie nominowany do prestiżowej nagrody branży marketingu i PR – Protony. Laureat Złotego Lauru Umiejętności i Kompetencji przyznanego za wspieranie rozwoju młodej przedsiębiorczości.

Katrzyna Kończak

KATARZYNA KOŃCZAK

Process Lead / Experience Designer
Lider procesów strategicznych opartych o metodologię Customer Experience, Service Design, Design Thinking, Futures Thinking, UX Design. Wyznacza kierunek i next stepy w procesie projektowym. Analizuje i implementuje wybrane trendy dla różnych branż. Na zlecenie Ministerstwa Rozwoju, wspólnie z Zuzanną Skalską, Kasia zrealizowała w 2017/18 projekt innowacji społecznej w obszarze futures thinking. Prowadzi i moderuje warsztaty projektowe.

Maria Heś

Maria Heś

Experience Designer / Visual Thinker
Zajmuje się projektowaniem doświadczeń w ramach tworzenia produktów tradycyjnych i cyfrowych. Bazując na ścieżce potrzeb oraz emocji klienta, tworzy rozwiązania uwzględniające trendy, brand experience oraz cele biznesowe organizacji. Projektuje nowe usługi w procesach obejmujących badania potrzeb użytkowników, budowania konceptów oraz testowania prototypów m. in. z wykorzystaniem metodologii futures thinking.

Jakub Zachnik

Jakub Zachnik

Ambasador Startup Poland i co-founder Startups.Garden Na co dzień zajmuje się tworzeniem strategii i budowaniem marek w agencji marketingowej Punkt Krytyczny. Twórca społeczności Startups.Garden, wspierającej śląski ekosystem startupowy. Ambasador Startup Poland, największego think tanku wspierającego startupy i innowację w Polsce. Po godzinach pracuje nad swoją własną grą, śledzi rozwój branży esportu i tworzy scenariusze do D&D.

Kamila Sobel

Kamila Sobel

Akredytowany Life & Business coach IC.
Magister inżynier, akredytowany team coach IC (Izba Coachingu), podlegający superwizji przez akredytowanych superwizorów na bieżąco, trener, audytor i analityk w międzynarodowej firmie - lider branży FMCG; English tutor, moderator sesji rozwiązywania problemów, absolwentka makro kierunku "Fine chemicals and specialty materials" na Politechnice Śląskiej oraz licznych studiów podyplomowych takich jak m.in. Akademia Profesjonalnego Coachingu (Noble Manhattan Coaching) oraz Team Coaching – HPR group. Kreatorka marki Vision & Act, która swoje korzenie ma w pragnieniu życia w zgodzie z własnymi wartościami, opartymi na fundamentach pasywnych dochodów z wynajmu własnych nieruchomości. Prowadzi indywidualne sesje i autorskie projekty rozwojowe celem wspierania Klientów w kreowaniu i wdrażaniu pożądanych przez nich ZMIAN w życiu prywatnym i zawodowym. Spotkania odbywają się zarówno w języku polskim, jak i angielskim, aby łączyć rozwój osobisty ze szlifowaniem kompetencji językowych.

MENTORZY VI EDYCJI

Jacek Kotra

Wiceprezes Zarządu Akceleratora Technologicznego Gliwice (www.akceleratorgliwice.pl)

Jacek Kotra


Absolwent Politechniki Śląskiej, Akademii Polonijnej, Wyższej Szkoły Zarządzania i Marketingu w Sosnowcu oraz Wyższej Szkoły Biznesu – National Louis MBA University w Nowym Sączu. Dyrektor Parku Naukowo- Technologicznego „TECHNOPARK GLIWICE” Sp. o.o., konsultant, trener i coach w zakresie przedsiębiorczości akademickiej, transferu technologii oraz zakładania i rozwoju działalności biznesowych. Wiceprezes Zarządu Akceleratora Technologicznego Gliwice.

Ekspert ds. tworzenia modeli biznesowych w ramach Centrum kompetencyjnego rozwoju modeli biznesowych, utworzonego przez Technopark Gliwice. W toku realizowanych aktywności przeanalizował ponad 500 pomysłów biznesowych, a także brał udział w inkubacji ponad 20 przedsięwzięć. Jest członkiem Komitetu Inwestycyjnego projektu Inkubator Innowacyjności + Politechniki Śląskiej w Gliwicach oraz Parku Naukowo- Technologicznego "TECHNOPARK GLIWICE". Zasiada w Komitecie Sterującym Regionalnej Strategii Innowacji woj. śląskiego oraz Śląskiej Rady Innowacji.

Tomasz Lewański

Ekspert ds. finansowania startupów, współwłaściciel Startups Consulting

Tomasz Lewański


Doradztwo z zakresu finansowania startupów, m.in.: analiza jakościowa i ilościowa, źródła finansowania biznesu w tym: zasoby własne: udziałowca/udziałowców, kapitał, aporty rzeczowe, know how, zasoby obce: pożyczki, kredyty, leasingi, dotacje, granty, obligacje korporacyjne, GPW, fundusze inwestycyjne, ICO; zdolność do obsługi długu (krótko i długoterminowa), zapotrzebowanie na kapitał obrotowy, zapotrzebowanie na kapitał inwestycyjny, strukturyzacja transakcji, uzasadnienie potrzeb kredytowych, źródła spłaty, zabezpieczenia.

Członek zarządu/Dyrektor Finansowy dwóch spółek portfelowych Akceleratora Technologicznego Gliwice Sp. z o.o., współwłaściciel Startups Consulting Sp. z o.o., były pracownik sektora bankowego Alior Bank S.A, Raiffeisen, DnB Nord, Invest Bank, ekspert ds. finansowania segment MICRO/SME/ LARGE/CORP, Członek Komitetów Kredytowych, analityk ds. ryzyka kredytowego.

Tomasz Halabowski

Analityk finansowy

Tomasz Halabowski


Doradztwo z zakresu budżetowania i prognoz finansowych.

Ukończył Politechnikę Śląską, jest członkiem CIMA (The Chartered Institute of Management Accountants). Posiada wieloletnie doświadczenie w analizach i zarządzaniu procesami finansowymi w przedsiębiorstwach obejmujące między innymi: tworzenie biznesplanów oraz prognoz finansowych, przygotowywanie budżetów wraz z prowadzeniem ich późniejszej kontroli i wyjaśnieniami odchyleń, wdrażanie controllingu oraz raportowanie, zarządzanie działami finansowymi przedsiębiorstw na różnym etapie rozwoju, analizy rentowności, oceny projektów inwestycyjnych, wyceny przedsiębiorstw, wsparcie procesów pozyskiwania kapitału.

Organizatorzy

Patroni Honorowi

Patroni medialni

Partnerzy